O nás

Kitsuneno chie je malá chovatelská stanice, která se nachází v centru Pardubic. Překlad z jejího japonského názvu zní "Liščí moudrost" a vystihuje tak plemeno, na které se specializuje, a tím je Shiba.
Naším cílem je chov zdravých a standardních jedinců. Členové naší chovatelské stanice jsou součástí naší rodiny a žijí tak spolu s námi v teple domova. Štěňátka plánujeme pouze pro radost, a proto mají naše feny maximálně 3 vrhy za život.

Náš příběh začal na jaře roku 2013, kdy jsme poprvé uvažovali nad pořízením psího kamaráda. Byl tak před námi výběr správného plemene. Naše podmínky byly jasné: malý pes, který málo štěká, vydrží být doma sám, ale je i schopný vyrazit na celodenní výlet, mírně svéhlavý a ne "slepě" poslouchající povely. Pak zasáhla náhoda a na stránkách jednoho útulku jsme našli krásného zlatého psa se špičatýma ušima a zatočeným ocasem. Jedna z mála informací byla, že se jedná o Shibu. Po načtení spousty informací jsme se rozhodli, že je to ten ideální pes pro nás. Bohužel nastala situace, že jsme si pro pejska nemohli dojet a náš zájem na čas zase utichl. O rok později nás téma "pes" opět dostihlo a začali jsme se koukat znovu po psím kamarádovi. Opět jsme našli spoustu zajímavých a krásných plemen, ale pak jsme si vzpomněli na Shibu. Teď jsme ale už byli rozhodnuti, že chceme pejska s PP. Začali jsme hledat na různých inzertních fórech až do dubna, kdy jsme narazili na inzerát, ve kterém brala paní záznam na štěňátka, a to nejlepší bylo to, že byla z druhé strany Pardubic. Po telefonátu jsme se dohodli na návštěvě, abychom vůbec věděli, jak ta Shiba naživo vypadá. Na návštěvě, na které jsme byli 3. 4. 2014 nás přívitala Lenka Bičišťová se svojí rodinou, fenkou Shiby Meggy a její psí kamarádkou Birmai. Pustili jsme se do řeči a vůbec se nám nechtělo odjet zpátky domů. Nakonec jsme ale odjeli a druhého dne ráno na nás čekala naprosto úžasná zpráva. "První štěňátko je na světě a je to kluk.", za chvíli další zpráva, tentokrát to byla fenka a za chvíli další fenka. Doma jsme s napětím čekali, jestli bude ještě další zpráva, protože jsme byli až čtvrtými zájemci. Zpráva přišla, ale v ní stálo, že se narodili, pro nás pouze, tři štěňátka. Nicméně jsme zůstali v kontaktu a vyplatilo se. Jedni zájemci štěňátko odřekli z osobních důvodů, takže 21. 6. 2014 jsme si jeli pro naši C'Hikako! Byl to jeden z nejkrásnějších dnů v našich životech.