Důležité odkazy

Fédération Cynologique Internationale (FCI) - nejvyšší kynologická organizace, která působí po celém světě. Pod její patronací jsou pořádány výstavy v jednotlivých členských státech. Rozhoduje o uznání či neuznání plemen.

Českomoravská kynologická unie (ČMKU) - nejvyšší kynologická organizace na území České Republiky. Prostřednictvím plemenných knih vydává průkazy původu. Pořádá výstavy na našem území, jmenuje rozhodčí, dohlíží na dodržování předpisů.

Shiba klub ČR, z. s. (SIK) - první specializovaný chovatelský klub plemene Shiba v Evropě. Klub je členem FCI prostřednictvím ČMKU. Pořádá klubové a speciální výstavy. Uděluje titul "Klubový šampion a Klubový Junioršapion". 

Klub Chovatelů Málopočetných plemen psů (KCHMPP) - klub zastřešující nejen plemeno Shiba, ale i několik dalších. Některá plemena nejsou uznána FCI, ale pouze ČMKU.Spolupracujeme

Happy Love - chovatelská stanice zaměřující se na plemeno Bernský salašnický pes. V této CHS také působí Linda Procházková, zkušená handlerka mnoha plemen napříč všemi skupinami FCI.

Gasko Prim - chovatelská stanice plemen Border kolie, Hovawart a do budoucna i Polského honiče. Její odchovy sbírají tituly po celém světě. Poskytuje také služby psího salonu, kde je možnost základní úpravy jakéhokoliv plemene a profesionální (výstavní) upravení Border kolie a také hlídání psů.

Be Orlica - nově vznikající chovatelská stanice plemene Border kolie. Momentálně vlastní dvě fenky, kdy jedna je z pracovní a druhá z výstavní linie. Fenky jsou zatím ještě mladé, ale na výstavách a zkouškách se neztratí. 

Hardy Origin - chovatelská stanice specializující se na plemeno Border kolie. Jedinci z této stanice jsou chováni s ohledem na sportovní využití - agility, flyball, nosework, dogdancing ....